План-конспект уроку
з української мови і математики
Для учнів 7-б класу
Бінарний урок
Урок-подорож в
країну Трикутію
Мета: Узагальнити
знання учнів про прислівник та
дієприслівник, його граматичні і морфологічні ознаки, розвивати творче мислення
учнів, залучати учнів до творчої співпраці та самостійної роботи, виховувати любов до Батьківщини та здобутків
наших предків.
Узагальнити знання учнів з
геометрії, а саме: трикутник, властивості трикутника, елементи трикутника, властивостей
кутів трикутника, розвивати логічне та абстрактне мислення учнів, виховувати
любов до Батьківщини .
Хід уроку
Вчитель мови : Доброго дня, діти! Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми запрошуємо Вас у подорож. А будемо ми
сьогодні подорожувати по країні Трикутії. Але під час подорожі нам доведеться
вирішити кілька цікавих завдань, щоб нам з ними впоратись, ми повинні
озброїтися знаннями з української мови і геометрії. Згадаємо такі теми
(прислівник, ступені порівняння прислівника, дієприслівник і згадаємо яку
синтаксичну роль виконують ці частини мови в реченні )
Вчитель математики: з математики згадаємо такі теми (трикутник як
геометричну фігуру, властивості кутів
трикутника, елементи трикутника ). А завдання нашого уроку будуть такі
(зачитуємо завдання уроку)
Вчитель мови : Перш ніж ми відправимося в подорож давайте налаштуємось
на плідну роботу. Пропоную Вам таку психологічну хвилинку продовжить за мною
«Ти мені подобаєшся, бо ти серйозний, бажаю тобі успіхів на уроці»(4-5 учнів
бажають успіху)
Вчитель математики: Давайте побажаємо
успіху всім – всім. Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий
день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і
слухняними. (запис числа і теми уроку в зошити)
Вчитель мови: І так ми вирушаємо в подорож. Шановні пасажири літака «Геометріус»,
для того щоб нам вдало приземлитися, потрібно
дати відповіді на наступні питанні, а відповіді повинні бути виражені одним
словом –прислівником .
-Як працювалося вам на попередньому уроці? ( добре)
- У якому темпі виконували домашнє завдання на сьогоднішній урок? (нашвидкоруч)
- Коли продзвенів дзвоник на
урок? ( нещодавно)
- Чому деякі з вас запізнилися на урок? ( ненавмисне)
- Як треба зараз працювати, щоб наздогнати втрачені хвилини уроку?
Так молодці, отже, поки будемо знаходитись у польоті, давайте більш детально згадаємо що ж то за
така частина мови «прислівник »
(презентація прислівник)
Вчитель математики: І так ми приземлилися в аеропорту країни Трикутії і тут
на першій зупинці нас чекає така несподіванка. Мешканці країни приготували нам
такі завдання .
Вчитель мови: Погляньте яке гарне висловлювання давньогрецького
філософа написали для нас мешканці
країни Трикутії. Давайте запишемо його і виконаємо завдання (вислів розібрати
за будовою, визначити в ньому дієприслівники і пояснити вживання розділового
знаку). Молодці добре справились з цим завданням .
Вчитель математики: Погляньте мешканці цієї країни приготували для нас
карту, напевно наш маршрут буде проходити саме так .
І так перша зупинка «Піфагорія»
(бліц-опитування, презентація)
За правильну відповідь на
бліц-опитуванні учень отримує трикутник.
Як же гарно ви впорались з цим
завданням, то ж напевно ми можемо мандрувати далі .
І так наша друга зупинка
називається «Трикутна»
(задача, презентація уроку.)
Вчитель мови: зі словами (елементами трикутника складіть поширене
речення, доведіть, що це речення поширене). Склали молодці.
Вчитель математики : А тепер давайте познайомимось з великим українським
математиком М.Кравчуком
(презентація)
Молодці і з цим завданням
впорались непогано. Поїхали далі. І так третя зупинка «Пошукова» І пропонуємо
вам виконати наступні завдання
(задача,презентація уроку, підтверди
чи спростуй твердження)
Поки учні вирішують задачу,будь
ласка, 2 учні доведіть нам теорему про суму кутів трикутника і суміжний кут .
Вчитель мови: Молодці впорались із завданням. Давайте тепер перевіримо
ваші знання з мови. І завдання буде таким: використовуючи прислівники і
дієприслівники складіть задачу, в якій застосуєте теорему про суму кутів
трикутника. і самостійно вирішіть її.
(Презентація )
Молодці тож можна далі продовжити нашу подорож.
Вчитель математики: Четверта зупинка «Рівнева»
(завдання про рівність фігур .)
Вчитель мови: Отже, ми сказали,
що рівність фігур визначається рухом. Для вас таке завдання : від дієслова
рухатися утворити дієприслівник доконаного і недоконаного виду, виділити в них
суфікси.
(презентація про дніпродзержинського
математика Лигуна)
Вчитель математики: Гарно
впорались і з цим завданням. П’ята зупинка «Творча »
З фігур, які ви порівнювали,
складіть одну фігуру і презентуйте її .
Вчитель мови: Напишіть казку на 10-12 речень про трикутник,
використовуючи прислівникові і дієприслівникові звороти.
(учні зачитують свої казки)
Підсумок уроку
Вчитель математики: Так подорож наша набігає кінця, і щоб все точно
доповісти що ви бачили і чули, зробимо певні підсумки нашої подорожі .
Вчитель мови: Ми з вами побували в країні Трикутії, згадали з вами все
про трикутник та дієприслівник і прислівник. Тож завдання буде таким .
Складіть вірш на 4 строчки за
такими римами.
(презентація уроку )
Вчитель математики: Давайте повернемось до завдань нашого уроку і ось цими
смайликами позначимо, що нам вдалось зробити, а що – ні.
(читаємо завдання уроку, що
виконали клеїмо смайлик)
Вчитель мови: Добре, ми все з
вами виконали завдання, тож можна повертатися до школи. Тримайтеся наш літак
держе курс до Дніпродзержинська .
І так ми з вами здійснили
захоплюючу подорож і повернулися назад до школи давайте оцінемо самостійно свої
досягнення на уроці за допомогою ось таких сонечок .
(сонечки)
Оцінювання вчителів .
Вчитель математики: І нарешті
закріпимо здобуті знання на уроці вдома, виконавши таке домашнє завдання .
(презентація уроку)
Немає коментарів:
Дописати коментар